W tym miejscu powinna być drobna reklama. Proszę, wyłącz blokowanie reklam dla tej strony, to jedyny zarobek ze strony!
gwiazdka Wasz wybór!

ZombiE Przepisy (czyli książka kucharska) wersja 2.0

Zrzuty ekranu

 shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  

Wymagania

 • Windows XP/Vista/7/8/10
 • Procesor: 1GHz
 • RAM: 0,5GB
 • Grafika: 1024x768x32bit
 • Dźwięk: brak
 • Miejsce na HDD: 10MB (+przepisy)
 • Mysz: tak

Wasza ocena

 ocena 

4.6/5   [75 głosów]

Oceń:
 • gwiazdka
 • gwiazdkagwiazdka
 • gwiazdkagwiazdkagwiazdka
 • gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka
 • gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka

 

Opis

 Nie jest to skomplikowany program. Właściwie stawia on na prostotę, by było łatwo przeglądać przepisy, dodawać własne i szybko wyszukiwać przepisy według dowolnych kryteriów.

Okno programu podzielone jest na kilka części. Po lewej stronie widnieje drzewo przepisów, ułożone z podziałem na kategorie, które mogą również dzielić się na podkategorie, itd. Przykładowo kategorią główną mogą być obiady, w niej podkategoria mięsne, a w tym smażenina, itd. Nie ma ograniczenia co do ilości kategori ani też ilości przepisów. Klikając na drzewie prawym klawiszem myszy otwieramy menu podręczne zawierające podstawowe opcje dotyczące edycji samego drzewa (dodawanie/usuwanie elementów i zmiana nazwy). Po wybraniu przepisu, uaktywaniają się dwie kolejne części okna, z prawej strony. W górnej części widzimy składniki potrzebne do wykonania potrawy, obok tego sam przepis, a pod spodem jest zdjęcie pokazujące potrawę (o ile jest). Pod przepisem są dwa pola określające ilość porcji oraz wartość kaloryczną potrawy. Ponadto, na samym dole znajduje się pole, w którym można odczytać źródło, skąd pochodzi przepis (np. tytuł książki, adres strony internetowej, itd.) lub nazwisko autora przepisu. Nad przepisem widoczna jest nazwa wybranej potrawy oraz dwie ikonki oznaczające czas potrzebny do wykonania potrawy oraz koszt składników. Oba te symbole są bardzo ogólnikowe i sprowadzają się do trzech wartości: mało, średnio i dużo. Wciskając prawym przyciskiem myszy na danej ikonce, można zmienić ich wartość (ważne podczas edycji przepisu).
Dość istotną częścią jest również górna listwa okna, na której znajduje się wyszukiwarka przepisów. W pole edycji wpisujemy poszukiwane słowo (słowa) lub jego część (wielkość liter nie ma znaczenia), obok należy zaznaczyć gdzie szukamy: czy w nazwie przepisu, czy w składnikach, czy w samym przepisie lub też w źródle, skąd pochodzi przepis. Oczywiście wyszukiwać można po dowolnych kryteriach, także we wszystkich na raz. Wyszukiwarka może okazać się pomocna w przypadku, kiedy chcemy na przykład przejrzeć przepisy, w których składnikiem jest mięso mielone. Wówczas wpisujemy np. mielone i zaznaczamy szukanie w składnikach (można również zaznaczyć szukanie w nazwach i treści przepisu). Zakładając, że w każdym przepisie z mięsa mielonego znajduje się słowo mielone, zobaczymy wszystkie takie przepisy. Znalezienia pojawią się również w lewym drzewie kategorii. Aby zrezygnować z wyszukiwania i zobaczyć ponownie wszystkie przepisy w bazie, wystarczy wcisnąć przycisk pokaż wszystkie lub wyczyścić pole do wpisywania wyszukiwanych słów i wcisnąć szukaj...

Dalsza część opisu programu i dokładne instrukcje w pomocy.

Pliki do pobrania

Wasze komentarze

 

GadZombiE [2020-01-25 16:15:24]

@Łukasz: najnowsza wersja programu, dostępna tutaj, posiada opcję i sprawdzenia, gdzie są foldery z danymi i przeniesienia ich w inne miejsce. Dostępne jest to z górnego toolbara przyciskiem Ustawienia. Potem zakładka Foldery i tam wszystko jest. Reszta opisana jest też w pomocy do programu.

Łukasz [2020-01-25 14:53:41]

Żona używa program od kilku lat i jest bardzo zadowolona jednak teraz sprawdzałem czy nie ma nowszej wersji ponieważ potrzebuję aby folder z danymi(przepisami) znajdował się w innym miejscu (przekierować na inny folder). Program od backupu mówi, że z tego miejsca nie może go backup ować, a gdyby żona utraciła te dane to nie wiem co by mi zrobiła. Przekierowanie folderu danych na dysk google pozwoliło by żonie mieć jedeną książkę z siostrą (oba programy korzystają z tych samych danych).

GadZombiE [2016-11-13 23:13:40]

Jeśli są problemy z programem, pisz maila. Nie mogę pomóc rozwiązać problemu w komentarzach... Formularz kontaktowy dostępny jest u góry w menu.

Maciej_N [2016-11-13 22:50:42]

Po zapisaniu przepisu nie działa podgląd (odnośnik czytanie), wyświetla się komunikat : " Ten program nie może wyświetlić strony sieci web ". Co może być przyczyną? Dodam , że style podglądu w ustawieniach są widoczne. (wersja 2.0)

Adam [2016-06-17 18:47:22]

Programik super. Prosty intuicyjny bez zbytnich bajerów. Taki właśnie szukałem. Super że można dodać więcej zdjęć pod konkretnym opisem (tego brakowało mi w starszej wersji). Polecam wszystkim. GRATULACJE DLA AUTORA.

GadZombiE [2016-01-03 19:11:23]

Marta: Masz rację, ale ta funkcja jest już dostępna w nowej wersji programu. Pobierz ją poprzez link "ZombiE Przepisy 2.0 - Wersja BETA". Jest znacznie lepsza od pierwszej, a przenoszenie przepisów odbywa się przez przeciąganie ich w drzewku po lewej!

Marta [2016-01-03 19:05:18]

Z mojego krótkiego użytkowania muszę stwierdzić, że brakuje mi np możliwości zmiany kategorii wpisanego już przepisu. Teraz muszę usunąć przepis i wpisać go ponownie w nowej kategorii

Jerzy [2014-02-02 18:02:45]

Zapowiada się fajnie i obiecująco. Gratulacje.

Bożena [2014-01-19 20:52:24]

Super fajna! Czy jest taka na androida?

Roman [2013-10-17 06:17:26]

Super! mam już ponad 2000 przepisów i 76 kategorii, bardzo szybko się wkleja. Drugiego takiego programu nie znalazłem, a szukałem od miesięcy. Nic więcej nie potrzebuję.

łączna liczba komentarzy: 27 Zobacz pozostałe >>

Dopisz swój komentarz

 • Twoje imię
 • Dla zabezpieczenia przepisz ten ciąg znaków: sm5tx
 • Treść

Zobacz też podobne

 • Penki wer.0.34 BETA
  Program graficzny do rysowania animowanych sprite'ów, czyli niewielkich rysunków. Obrazki te można potem wykorzystać w swoich programach, czy grach itd. Program posiada sporo opcji, nie tylko do rysowania, pozwala na rysowanie kolejnych klatek animacji, jak i również do nieruchomych grafik.
 • ZombiE Clock
  Prosty program, który pokazuje w dowolnym miejscu ekranu zegar. Zegar jest zawsze na wierzchu, ale może znikać, gdy przysłania miejsce, gdzie chcesz użyć myszki. Możesz dowolnie zmieniać wygląd zegara. Z powodzeniem może zastąpić zegar na pasku startu w Windows. Jest o wiele bardziej elastyczny i może jednocześnie widnieć na ekranie, gdy pasek Startu jest ukryty lub włączona jest aplikacja pełnoekranowa.
 • CD-KAT!
  Program do katalogowania płyt CD i kaset. Posiada wiele funkcji ułatwiających pracę: filtrowanie spisu, możliwość zakatalogowania jednego albumu jako kasetę i płytę w ramach jednego wpisu, statystyki, rozbudowany eksport spisu do plików tekstowych i wiele innych funkcji.
 • GADZadania wersja 1.1
  Rozbudowany program do planowania zadań, szczególnie przydatny w programowaniu i układaniu planu działań do wykonania w dłuższym okresie czasu. Jest wygodny i prosty w obsłudze, bogaty w różnorodne filtry do zdarzeń oraz w wiele funkcji ułatwiających i przyspieszających pracę.

Słowa kluczowe

przepisy kulinarne kuchnia kulinaria gotowanie komputerowa książka kucharska program online program do przepisów kulinarnych aplikacja do zapisywania przepisów kulinarnych przepisy kucharskie
 << powrót   Odwiedzin: 15651 razy.
Valid XHTML 1.0 Strict
© 1998-2020 Grzegorz Drozd