W tym miejscu powinna być drobna reklama. Proszę, wyłącz blokowanie reklam dla tej strony, to jedyny zarobek ze strony!
gwiazdka warto ściągnąć!

Trismania

Zrzuty ekranu

 shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  shot  

Wymagania

 • system operacyjny: Windows 98/Me/2000/XP/2003
 • Procesor: 800MHz (wskazane powyżej 1GHz)
 • RAM: 128MB (wskazane 256MB)
 • Grafika: Szybka karta z akceleracją 3D i obsługą OpenGL
 • Dźwięk: Karta dźwiękowa
 • Miejsce na HDD: około 10MB
 • Mysz: tylko do obsługi w menu

Wasza ocena

 

Oceń:

Wasza ocena:
gwiazdka ocena 8.8/10: [12 głosów]
 

Opis

 
W Trismanii pierwotne zasady Tetrisa pozostały bez zmian. W grze sterujesz lotem spadającego klocka do studni. Klocek może być dowolnie obracany i należy go wpasować do klocków leżących w studni tak, aby tworzyć pełne linie. Każda pełna linia znika dając punkty, a wszystkie klocki leżące powyżej tej linii obsuwają się w dół. Jedyna różnica pomiędzy Trismanią a dwuwymiarowym Tetrisem jest taka, że gracz układa pełne płaszczyzny w trójwymiarowej studni, a nie pojedyncze linie. Wyjątkiem jest ustawiony rozmiar studni na głębokość równą 1, przez co studnia zrobi się płaska i przypomina klasycznego Tetrisa.

Gra praktycznie nigdy nie ma końca, nie da się w nią "wygrać", jednak zadaniem gracza jest jak najdłuższe układanie klocków tak, aby nigdy nie dosięgnęły wierzchu studni, przez co nie będzie już miejsca na kolejny klocek. Drugim celem jest zdobycie jak największej liczby punktów, co zostaje nagrodzone umieszczeniem tego wyniku na liście najlepszych graczy.

Gra podzielona jest na 20 etapów. Z czasem rozgrywki, w kolejnych etapach, klocki spadają coraz szybciej, co znacznie utrudnia grę, gdyż gracz ma mniej czasu na pomyślenie. W kolejnych etapach gracz musi też ułożyć coraz większą ilość pełnych linii aby przejść dalej.

Trismania jest dość elastyczna pod kątem konfiguracji rozgrywki. Gracz może dowolnie ustalić wymiary studni, wybrać zestaw klocków, wypełnić studnię losowymi klockami i zacząć od dowolnego poziomu trudności.

Najistotniejszymi ustawieniami są wymiary studni. Jeżeli jeden z wymiarów podstawy (X lub Z) będzie wynosił 1, to studnia będzie płaska, co jest analogiczne do standardowej gry Tetris. Jeśli oba wymiary będą większe, studnia stanie się trójwymiarowa, co wzbogaca grę, gdyż należy układać całe płaszczyzny, a nie tylko pojedyncze linie. Trzeci wymiar (Y) to wysokość studni, która wiąże się z ilością klocków umieszczanych w studni i stopniem trudności (im niższa studnia, tym trudniejsza gra).

Zamiast ustawiać ręcznie każdy z wymiarów studni, możesz też wybrać jeden z listy wymiarów. Wymiary te są odwzorowaniem wymiarów studni w innych grach.

Gra pozwala także na wybór jednego z wielu zestawów klocków. W każdym zestawie znajduje się konkretna liczba klocków. Zestawy różnią się między sobą ilością i skomplikowaniem klocków. W najprostszych zestawach klocki są płaskie, w pozostałych część klocków jest trójwymiarowa, co pozwala na znacznie ciekawszą rozgrywkę, jednak podnosi również stopień trudności.

Ostatnia opcja zmieniająca zasady gry to bonusy. Są to pewne niespodzianki dla gracza, które pojawiają się co jakiś czas, zawsze przed pojawieniem się na ekranie kolejnego spadającego klocka. Niektóre mogą okazać się pomocne, inne będą przeszkadzać.

Szczegółowy opis gry znajduje się w pomocy do gry. Zalecam przejrzenie w celu zapoznania się z zasadami gry, rodzajami bonusów oraz z klawiszologią.

Pliki do pobrania

 

Wasze komentarze

 

drwal [2008-12-05 12:25:24]

Lubie proste a trudne gry, tylko takie. Moze warto zastwanowaic sie na wersja mobila, a moze jeszcze telefony z duzymi wswietlaczmi nie sa tak popularne... Pozdrawiam

xanio [2008-04-30 20:57:26]

Generalnie spoko! Bardzo przypomina Blockouta. Działa bezbłędnie (chyba) pod linuxem (wine).

DZIADEK [2008-04-29 18:53:33]

Trismania jest reeweelacyjna - łączy w sobie wszystkie TETRISY, BLOKI, BLOCKOUTY i inne t.p. Genialnie rozwiązana programowo - w tak małych plikach - tyle treści i zabawy ! D.

łączna ilość komentarzy: 3

Dopisz swój komentarz

 • Twoje imię:
 • Dla zabezpieczenia przepisz ten ciąg znaków: jq8hb :
 • treść (max 512 znaków):

Zobacz też podobne

 • Obrona
  Gra, w której należy bronic miasta przed atakiem rakietowym. Trzeba miec dobry refleks, szczególnie w późniejszych etapach.
 • Sadist 3: Prawdziwi zabójcy (demo)
  Obiecywana wiele lat temu kontynuacja mojego największego hitu - Sadist! Nowa część gry nie jest ukończona, ale jest grywalna w znacznym stopniu, co już powinno zapewnić niezłą zabawę wszystkim sadystom!
  Uwaga: Koniecznie przeczytaj plik 'czytaj to.txt' po zainstalowaniu gry! Są w nim cenne informacje!
 • Qlki wer.1.1
  Znana już gra logiczna w bardzo niecodziennej oprawie. Grafika w wysokiej rozdzielczości i 16bitowej palecie, w pełni animowane kulki, czy dużo opcji i dwa tryby gry dają naprawdę ogromną przewagę nad pozostałymi wersjami tej gry. Jeśli używasz windows, ściągnij "Qlki dla Windows"!
 • Odwracanka
  Stara jak świat gra, w której należy zapełnić planszę jednym kolorem, kilkając na dowolne pole, dookoła którego cztery pola również zmieniają kolor na przeciwny. Opcje pozwalają na wybór dowolnego rozmiaru planszy i wybór od jednego do trzech kolorów na planszy.
 << powrót   Odwiedzin opisu: 9400 razy.
Valid XHTML 1.0 Strict
© 1998-2020 Grzegorz Drozd
Strona stworzona dla rozdzielczości minimum 1024x768 i sprawdzona w przeglądarkach FireFox oraz MSIE 6.
Polskie znaki kodowane w ISO-8859-2.